Захищати Батьківщину - обов'язок кожного громадянина

10

Фев 2015

Захищати Батьківщину - обов'язок кожного громадянина

; Коментировать

Режим підвищеної готовості, запроваджений Кабінетом Міністрів України (Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації» (від 26 січня 2015 р. N 47-р)), вимагає від кожного з нас, незалежно від соціального статусу, віку, конфесії і політичних переконань, згуртованості та єдності у прагненні захищати Батьківщину.

Неспокійний час не тільки викликав соціально-політичну напругу в Україні, але й означив коло питань, пов’язаних із проведенням мобілізації, в частині виконання військового обов’язку.

Правовою основою військового обов'язку і військової служби в Україні є Конституція України, закони України «Про військовий обов'язок і військову службу», "Про оборону України", "Про Збройні Сили України", "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Порушення приписів спеціальних Законів передбачає комплекс процесуальних дій, пов’язаних із припиненням правопорушення та притягненням винного до юридичної відповідальності.

Так, зокрема органи внутрішніх справ, згідно частини 3 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пункту 22 статті 10 Закону України «Про міліцію», у встановленому законом порядку, зобов'язані проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов'язку, надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про випадки виявлення громадян, які не перебувають, проте повинні перебувати на військовому обліку, а також відомості про осіб, які отримали громадянство України і повинні бути взяті на військовий облік.

За ухилення від виконання військового обов’язку Закон передбачає кримінальну відповідальність. Норми кримінального закону містять певну заборону щодо вчинення протиправних дій або допущення злочинної бездіяльності, а також вимагають від кожної людини певної правомірної поведінки.

Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову службу

Ухилення від призову на строкову військову службу - карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Стаття 336. Ухилення від призову за мобілізацією

Ухилення від призову за мобілізацією - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Стаття 337. Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів

1. Ухилення військовозобов'язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військовим комісаріатом, - карається штрафом до 850 гривень або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

2. Ухилення військовозобов'язаного від навчальних (чи перевірних) або спеціальних зборів - карається штрафом до 1190 гривень або арештом на строк до шести місяців.

 

http://reporter.pl.ua/novini/sytuatsija/18702-zahyschaty-batkivschynu-obovjazok-kozhnogo-gromadjanyna

Опубликовано в Полтава

Оставить комментарий